• Yediiklim’i Takip Edin

Hakkımızda

HAKKIMIZDA :

Ankara merkezli olarak 2003 yılında yayıncılık, 2006 yılında da Bursa ve İzmir’de eğitim hayatına başlayan YEDİİKLİM AKADEMİ, yayınlarındaki tutarlılık ve gerçek sınav formatına yakın özgün içerikler sayesinde Türkiye’nin ilk akla gelen kurumu olmuştur. Kurumsal yapısı, güçlü yayın desteği, profesyonel öğretmen kadrosu, verimli eğitim ve çalışma ortamı, bireysel rehberlik hizmeti, yenilikçi, dinamik ve rekabetçi eğitim anlayışı ile kısa zamanda İzmir ve Bursa’da saygın bir kurs merkezi olarak yerini almıştır.

Bursa kadromuzdaki akademik ve uzman öğreticiler, tüm Türkiye’deki 82 Şubemizde kullanılan yayınların yazar kadrosu olmanın grurunu taşımaktadır. Her biri yılların verdiği deneyimle beraber alanında uzmanlaşmış dinamik eğitmen kadrosu,bilimsel yenilikçi eğitim ve öğretim teknikleriyle, kişiye özel meslek danışmanlığı ve rehberlik hizmetleri sunan, başarıyı kendisine hedef edinmiş öğrenci odaklı tek kurumdur.

Yediiklim Akademi, KPSS Öğretmenlik, KPSS Memurluk, KPSS-Müfettişlik Uzmanlık, ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı), YDS (Yabancı Dil Sınavı), DGS (Dikey Geçiş Sınavları) hazırlık kursları ile;iş hayatı ve akademik kariyer için tam donanımlı, sektörde aranan değerlere sahip bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.Öğrencilerimizin sınavlardaki başarıları, dereceleri ve kamu kurumlarına yerleştirme oranlarımızdaki yükseliş, doğru yolda ilerlediğimizin ve aynı zamanda sektördeki lider olma vizyonumuzun da önemli bir göstergesidir.

Eğitim kurumlarımızda tam donanımlı ; kütüphane, seminer salonu, amfi derslik sistemi ile projeksiyon, akıllı tahta, uzaktan eğitim seti gibi teknolojik desteklerle çağın gereksinimlerine uygun, konforlu eğitim hizmeti sunulmaktadır.Deneyimli eğitim kadrosu, alanında uzman eğitim danışmanları ve çağdaş fiziksel koşulları ile başarıyı ilke edinen Yediiklim Akademi binlerce öğrencisinin başarısını paylaşmaya devam etmektedir.

Yediiklim Okulları,

İsmini ülkemizin yedi bölgesinde almıştır. Yediiklim ismi özel eğitim öğretim sektöründe gerek yayıncılık gerekse kurumsal anlamda öncü bir markadır. Ülkemiz genelinde tanınan Yediiklim Markası 2015 yılından itibaren ülkemizin çeşitli yerlerinde okullar açmaya başlamıştır. İlk olarak Kocaeli’de açılan Yediiklim Okulları, Diyarbakır ve Balıkesir illerimizde de kısa süre sonra faaliyete geçmiştir. İlerleyen tarihlerde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok ilde kampüsler açmaya hazırlanmaktadır.

KURUCUMUZ :

Değerli Velimiz, Kursiyerlerimiz ve Bursa’mızın kıymetli Öğrencileri,2003 yılından bu yana yayıncılık ve kurs hizmetleri başta olmak üzere, eğitim öğretimin farklı kademelerinde Yediiklim ismiyle eğitim hizmeti sunduk. 2015 yılından itibaren de Yediiklim Kolejleri olarak Kocaeli ‘de Sayın Necmi Şahin kuruculuğunda özel okul statüsünde yerimizi aldık. Tecrübemiz ve heyecanımızla en iyi bildiğimiz şeyi özel okul kulvarında da Bursa’da sizlere sunmaya başlamanın heyecanı içindeyiz.

Geçen 15 sene içinde Bursa’da on binlerce devlet memuru, öğretmen, kaymakam, hakim ve savcı Yediilim Eğitim Kurumlarında eğitim alarak devlete atandı ve kamuda kariyerine başladı.

Süreç içerisinde Bursa’da DGS ( Dikey Geçiş Sınavı ) ve ALES ( Akademik Lisansüstü Eğitim Sınavı ) alanlarında eğitim kurumlarımızda binlerce öğrenciye eğitim hizmeti verilerek kursiyerlerimizin akademik kariyer planlamalarında bir üst noktaya ulaşmalarına katkı sağlandı.

Yine binlece gencimiz Bursa’daki kurslarımızda üniversite sınavlarına hazırlanarak birbirinden güzel ve kıymetli bölümlere yerleşti.

Şimdi sıra Bursa Yediiklim Okullarında …

Bursa Yediiklim Koleji olarak akademik anlamda yetkin, milli ve manevi değerlerini bilen, özgüveni yüksek, sosyal bireyler yetiştirmek en temel amacımızdır.En kıymetli varlıklarınız, çocuklarınız; emanetimiz olarak ailemize katılacak, katıldığı günden itibaren hayatın her anında basamakları sağlam basarak çıkacak ve gururumuz olacaktır.

Tüm Yediiklim ailesi adına selam ve saygılarımı sunarım.

Orkun ERDOĞUŞ
Bursa Yediiklim Eğitim Kurumları
Kurucu Temsilcisi/ Yönetim Kurulu Başkanı

MİSYONUMUZ :

Eğitim ve öğretim hizmetlerini çağdaş ölçütler doğrultusunda yürüten, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurum olarak hiz met vermekteyiz. Sektörel tecrübenin akademik eğitimle buluşmasından doğan kurumumuz, sunduğu kariyer planlarıyla beraber öğrencilerini girecekleri sınavlara tam donanımlı olarak hazırlar.

Eğitimlerimizde öğrenci memnuniyetini sağlamak en büyük ilkemizdir. Hayallerini gerçekleştirmek için yılmadan çalışan sizleri, güzel günlere hazırlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz…

VİZYONUMUZ :

 1. Bilgiyi ve başarıyı en önemli değerler olarak benimsemeye devam ederek, eğitim sektöründeki öncü konumumuzu daha da güçlendirmek.
 2. Eğitim ve öğretim hizmetlerini çağdaş ölçütler doğrultusunda yürüten, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurum olarak devam etmek.
 3. Alanında çağımızın bilgi ve teknolojilerini özümseyip kullanarak, kendine güvenen, duyarlı ve saygılı nesiller yetiştirmek.

TEMEL DEĞERLER :

   1. Adalet/Hakkaniyet + Güvenilirlik
   2. İnsana Değer Vermek
   3. Açıklık (Şeffaflık)/Saydamlık
   4. Sürekli Gelişme ve Geliştirme
   5. İşbirliği (Takım Ruhu) ve Ortak Sinerjinin Gücüne İnanmak
   6. Ailevi ve Manevi Değerlere Sahip Çıkmak
   7. Görev ve Sorumluluk Duygusu
   8. Yenilikçi ve Yaratıcı
   9. Liderlik
HIZLI ÖN KAYIT FORMU