• Yediiklim’i Takip Edin

OKULUMUZ

 

Bursa’da Eğitimin İklimi değişiyor. Yediiklim Okulları açılıyor…

 

YEDİİKLİM OKULLARI,

İsmini ülkemizin yedi bölgesinde almıştır. Yediiklim ismi özel eğitim öğretim sektöründe gerek yayıncılık gerekse kurumsal anlamda ünlü bir markadır. Ülkemiz genelinde bilinen Yediiklim Markası 2015 yılından itibaren ülkemizin çeşitli yerlerinde okullar açmaya başlamıştır. İlk olarak Kocaeli de açılan Yediiklim Okulları, Diyarbakır ve Balıkesir illerimizde de kısa süre sonra faaliyete geçmiştir. İlerleyen tarihlerde başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok ilde kampüsler açmaya hazırlanmaktadır.

Yediiklim Okullarının, en önemli özelliklerinden birisi eğitimci kökenli kişilerin oluşturduğu bir kurum olmasıdır. Özel eğitim – öğretim kurumlarında ve yayınlarında çeşitli kademelerde görev yapmış olan yönetim kurulu üyeleri eğitimin,geleceği inşa etmek olduğu bilinci ile hareket etmektedir.

Yediiklim Okulları, “Her çocuk dünyayı değiştirebilir” misyonu ile yola çıkmış olup bireye önem veren “öğrenemeyen insan yoktur. Öğretme yöntemi keşfedilmemiş olan insan vardır” anlayışı ile hareket etmektedir.Çağdaş, demokratik, düşünen, sorgulayan ve üreten bireylerin yetiştirilmesi ile birlikte milli ve manevi değerlere sahip bireylerin yetiştirilmesi Yediiklim Okullarının ana prensipleri arasında yer almaktadır.

Bireye özel eğitim:

Sosyal Bilimlerin önemli disiplin alanlarından biri de bilindiği üzere Eğitim Bilimleridir. Eğitim Bilimlerinin son yılarda ortaya koyduğu veriler her öğrencinin başarılı olabileceği tezini desteklemektedir. YEDİİKLİM KOLEJLERİ olarak bizler bu tezi kendisine ilke edinmiş çağdaş ve öğrenci merkezli bir anlayışa sahip bir eğitim kurumuyuz.

YEDİİKLİM KOLEJLERİ olarak, ilerlemecilik eğitim felsefesi ve yapılandırmacı öğrenme anlayışı doğrultusunda her öğrencinin özel olduğunu unutmadan bireysel farklılıkları dikkate alarak, öğrencilerimizin zihinsel – sosyal – duygusal –ahlaki – bedensel ve psikomotor tüm yönleriyle gelişimini sağlayacak işlevsel programlar uygulamayı taahhüt ediyoruz.

 

YEDİİKLİM EĞİTİM FELSEFESİNİN TEMEL İLKELERİ:

1.Eğitim süreci, çocuğun ilgi – ihtiyaç – yaş – hazırbulunuşluk ve gelişim özellikleri dikkate alınarak düzenlenmeli ve çocukların çok yönlü gelişimleri sağlanmalıdır.
2.Çocukların fazla sayıda duyu organlarını kullanarak yani yaparak yaşayarak etkin bir şekilde öğrenmeleri sağlanmalıdır.;
3.Öğrenme sürecinde problem çözme yöntemi esas alınmalıdır.
4.Okul, yaşama hazırlık değil yaşamın kendisi olmalıdır.
5.Öğretmenin görevi yönetmek değil rehberlik etmek olmalıdır.
6.Okul öğrencileri yarıştırmaktan çok işbirliğine yöneltmelidir.
7.Demokratik eğitim ortamları oluşturulmalıdır.

İyi bir başlangıç için YEDİİKLİM…

 

 

  1. KOCAELİ YEDİİKLİM OKULLARI
  2. DİYARBAKIR YEDİİKLİM OKULLARI
  3. BALIKESİR YEDİİKLİM OKULLARI
  4. BURSA YEDİİKLİM OKULLARI ( Çok yakında Ortapazar Caddesi Zindankapı Sokak NO: 10 Osmangazi / BURSA da açılıyor.)
  5. ANYALYA YEDİİKLİM OKULLARI ( Çok yakında Antalya’da açılıyor. )

ÖN KAYIT FORMUNU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM!

HIZLI ÖN KAYIT FORMU